—- WPIS ARCHIWALNY —

Zapraszamy na kolejne 8-tygodniowe kurs Mindfulness, technik redukcji stresu opartych na uważności, już od 17 maja.

Mindfulness-Based Stress Reduction (MBSR), czyli dosłownie: zmniejszenie stresu w oparciu o uważność został opracowany przez profesora Jona Kabat-Zinna z University of Massachusetts. Jest to świecki program rozwoju umiejętności medytacji; polega on na tworzeniu podejścia świadomego a zarazem przyzwalającego wobec własnego uwarunkowania.

W czasie kursu MBSR uczestnicy:

- doświadczają stanu Mindfulness przy rozmaitych nastawieniach oraz działaniach

- uczą się dostrzegać wpływ i znaczenie Mindfulness we własnym codziennym życiu

- opracowują indywidualne podejście do praktykowania Mindfulness

Spotkania kursu odbywają się w grupie, podczas czterech zjazdów (każdy zjazd składa się z dwóch sesji, zawierające łącznie cały program ośmiotygodniowego kursu MBSR). Trwają one – wraz z siedmiogodzinną praktykę medytacyjnej, nazywanej „Dniem Uważności”, pod koniec kursu – około 30 godzin.

Założeniem programu MBSR jest gotowość uczestników do ćwiczenia codziennie między sesjami (około 45 minut). W tym celu otrzymują oni płyty CD lub pliki MP3 zawierające 3 sesje medytacyjne (każda około 35 minutowa). Ponadto, po każdym spotkaniu uczestnicy otrzymują pisemne materiały o charakterze ćwiczeń praktycznych i/lub inspirującą literaturę (np. poezja, opowiadania). W trakcie kursu osoba prowadząca jest dostępna dla uczestników pod telefonem, lub przez e-mail, by pomóc rozwiązać wszelkie ewentualne problemy pojawiające się w codziennej praktyce Mindfulness.

Kurs – w pełni w języku polskim – prowadzi Michael Sanderson, jeden z pierwszych w Polsce certyfikowanych trenerów Mindfulness. Przed kursem odbędzie się z każdym uczestnikiem rozmowa indywidualna przygotowawcza – przez skype lub telefon.

TERMINY : 17 maja, 31 maja, 14 czerwca oraz 26-28 czerwca 2015 roku

Pierwsze trzy spotkania odbędą się w Poznaniu (w sali Joga Wita, ul. Wspólna 40) w g. 10.00-17.00

z planowaną przerwą w połowie zajęć na obiad (ok. 90 min.).

Spotkanie 26-28 czerwca będzie wyjazdowe, w ośrodku Wytwórnia Ciszy koło Uniejowa (koszty pobytu płatne dodatkowo na miejscu gospodarzom).

Cena kursu: 950 zł

Zgłoszenia: +48 518 764 918 | michael.sanderson@akademiamindfulness.pl

Kurs-mindfulness-poznan

—– WPIS ARCHIWALNY—-

 

Kategoria: Aktualności