joga dla dojrzałych

Zajęcia odbywają się:

    • w czwartki w godz. 10:00 – 11:30

Zapraszamy również na zajęcia jogi regeneracyjnej lub jogi kręgosłupa, które również będą odpowiednie dla grupy 50+ .

Zajęcia hatha jogi z pomocami przeznaczone dla osób, które z racji wieku czy kondycji fizycznej potrzebują łagodniejszego podejścia do jogi. Sekwencje są dopasowane do możliwości uczestników i ewentualnych problemów zdrowotnych poprzez odpowiedni dobór ćwiczeń oraz wykorzystanie dodatkowych akcesoriów takich jak wałki, klocki, koce itp. Wykorzystanie pomocy do jogi umożliwia wykonanie trudniejszych pozycji nawet przy różnego rodzaju ograniczeniach i pozwala na korzystanie z dobrodziejstw jogi. Doskonała gimnastyka zdrowotna dla kobiet i mężczyzn. Świetna profilaktyka i łagodzenie dolegliwości przy bólach i zwyrodnieniach kręgosłupa, wadach postawy, chorobach krążenia, menopauzie i osteoporozie.

Co zabrać:
swobodny strój sportowy nie krepujący ruchów, skarpetki i bluza na relaks oraz jeśli posiadasz – matę do jogi, jeśli nie – są do wypożyczenia na miejscu.
Pamiętaj, żeby obfitszy posiłek zjeść co najmniej 2 godziny przed zajęciami, lekki – godzinę.

Rezultaty:
Poprawa samopoczucia następuje już po pojedynczych zajęciach, efekty zdrowotne przy systematycznej praktyce – po kilku tygodniach.

Jak wyglądają zajęcia jogi:

Ćwiczymy na matach na boso. Używamy do ćwiczeń specjalnych akcesoriów (koce, paski, kostki drewniane, etc.) dostępnych na sali.
Zajęcia zaczynają się krótkim wprowadzeniem, po którym następuje sekwencja intensywniejszych ćwiczeń i kończą się sekwencją wyciszającą i relaksem.

Jak często?
Aby efekty były trwałe ważna jest systematyczność. Optymalnie 2-3 razy tygodniu.

Jakie efekty:
wzmacnia cały aparat ruchu i uelastycznia mięśnie
pomaga zapanować nad stresem
łagodzi bóle kręgosłupa i stawów
spowalnia proces starzenia, doskonała profilaktyka osteoporozy, chorób krążenia, regulacja gospodarki hormonalnej

ProwadzącySylwia Pędzich, Ania Tomtas

Zapisy: osobiście przed zajęciami