Lato w Zielonce – tygodniowy warsztat z jogą

O tym jak pięknie i spokojnie jest w Puszczy Zielonka każdy z Was kto tam był bądź czytał moją poprzednią relację, wie. Tym razem chciałabym przybliżyć Wam Drodzy Czytelnicy jak wygląda tygodniowy warsztat z jogą. Mam nadzieję, że czytając tekst i oglądając zdjęcia, zdecydujecie się  by za rok latem praktykować z nami w tym niesamowitym miejscu.

Lato z jogą w Zielonce 09.08.-16.08.2015

Studio Joga Wita po raz kolejny zorganizowało letni warsztat w Puszczy Zielonka. Warsztat to wiele godzin jogi, relaksu, odprężenia, bycia tu i teraz, ale warsztat w Zielonce to również lekkie posiłki, świeże powietrze, miła atmosfera i wspaniały ośrodek umiejscowiony w lesie, w otoczeniu drzew, w którym sen przychodzi szybko,  a rano każdy z uczestników czuje się wypoczęty i  gotowy to działania.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dzień każdego Jogina zaczynał się na macie o godzinie 9, ale tak naprawdę każdy z nas  budził się wcześniej by móc udać się na spacer, zaczerpnąć świeżego powietrza i rozkoszować się pięknymi widokami. Lato w tym roku dopisało, pogoda była cudowna. Pogodne poranki nadawały się na poranną praktykę. To wspaniałe uczucie obudzić swoje ciało i głowę będąc w kontakcie z ziemią, trawą, czy z drzewem. Sama natura. Nawet trudno to uczucie opisać, każdy z nas przeżywał je na swój sposób. Pozostałe godziny spędzałyśmy na sali. To ona na siedem dni stała się  naszym domem, to tu budowałyśmy swój wewnętrzny spokój, nasze ciała uczyłyśmy cierpliwości by w ciągu dalszej parogodzinnej praktyki sprawdzać jego możliwości.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nasza Nauczycielka, Sylwia Pędzich podchodziła do każdego z nas indywidualnie. Dlaczego? Każdy z nas jest inny, każdy z nas boryka się z jakimiś dolegliwościami i nie każde asany są dobre w danym momencie. Sylwia udzielała nam rad jak zastąpić daną pozycję, by nie zrobić sobie krzywdy i nie poczuć się gorzej. Każdy z nas doceniał Jej zaangażowanie i przez to  praktyka nigdy nie była dla nas ciężarem, nawet po paru dniach intensywnych ćwiczeń.

SONY DSC

Nasza Sylwia zawsze była w pobliżu by pomóc.

SONY DSC

A my zawsze gotowe do ćwiczeń.

Nie samą jogą

Puszcza Zielonka i  jej okolice to wiele atrakcji. Tu nuda nie grozi. Można spędzić czas aktywnie albo po prostu delektować się spokojem i zielenią ;)

Park Krajobrazowy Puszczy Zielonka to:

- sieć oznakowanych szlaków rowerowych,

- to szlak kajakowy o dł. 11.3 km,

- to ponad 40 km odcinek Wielkopolskiej Drogi Św. Jakuba oraz Szlak Kościołów Drewnianych.

W tym roku Joginki (wśród ćwiczących bowiem nie było żadnego Pana) wybrały się również na Dziewiczą Górę. Wieża widokowa usytuowana jest na najwyższym wzniesieniu w Parku Krajobrazowym Puszczy Zielonka. U szczytu 40 metrowej konstrukcji znajduje się kabina obserwacyjna, a pod nią taras widokowy z którego rozlega się piękny widok na panoramę puszczy, Poznania i okolic.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dziewicza Góra

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zadowolone Joginki ;)

Popołudniowa praktyka

Sesja popołudniowa trwała 1,5 godziny i była to bardzo odprężająca joga. Proste ćwiczenia, które działały kojąco na nasze kręgosłupy i barki. O tym jak zbawienny wpływ ma joga na kręgosłup, pisałam w poprzedniej relacji na blogu Studia („Jak radzić sobie z bólami kręgosłupa w odcinku lędźwiowym”). Wspomnę tylko, że trening kręgosłupa przynosi pozytywny wpływ na cały organizm, dlatego warto poświęcić tej części ciała troszkę czasu.

A wieczory?

To był czas na refleksje przy dobrej książce o tematyce jogicznej. A gdzie? W Arboretum. To miejsce zachwyca, uspokaja, a jednocześnie dostarcza niesamowitej energii.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dzień z jogą kończył się ok. godz. 20. Ale wyznaczona godzina nie oznaczała końca dnia. Letnie wieczory to był doskonały czas na spokojne spacery, rozmowy z Joginkami, to był czas na poznawanie siebie i swoich historii, a także delektowanie się świeżo zaparzoną miętą czy melisą.

Na dole zamieszczam zdjęcie niekompletnej drużyny z Zielonki. Nasze miny chyba mówią same za siebie. Było cudownie, zapraszamy ;)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Marta Oddeta Grygiel
    • Marta Odetta Grygiel – Joga to jej pasja i sposób na uśmiech każdego dnia. W wolnych chwilach czyta i pisze o jodze. Autorka bloga o tematyce jogicznej „Pozytywnie zakręcona joginka” oraz moderatorka grupy „Jogini i miłośnicy jogi”.
    • Uwielbia podróże – bo kształcą – i warsztaty, na których zdobywa praktyczną wiedzę i umiejętności w dziedzinie bliskiej jej sercu.
Kategoria: Aktualności, Blog