Studio Joga Wita zaprasza na kurs ajurwedyjskiego masażu relaksacyjnego wykonywanego ciepłym olejem sezamowym. Masaż przywraca właściwy przepływ energii w ciele. Odpręża na poziomie fizycznym i psychicznym. Poprawia krążenie krwi i limfy, uelastycznia, wzmacnia i odżywia ciało. Łagodzi napięcia mięśniowe.

Termin kursu: 23 luty 2014

Czym jest masaż ajurwedyjski?
Masaż jest podstawowym elementem stosowanym w starohinduskiej medycynie zwanej w Ajurwedą. W hinduskiej tradycji masaż praktykuje się w rodzinach dla zachowania higieny życia, ale również w celach leczniczych. Stanowi integralną część codziennych zabiegów pielęgnacyjnych – w postaci automasażu, masaży wykonywanych nawzajem przez członków rodziny, czy masażu wykonywanego przez terapeutę. Nie jest, więc tylko działaniem antystresowym i odprężającym, lecz także prewencyjnym i terapeutycznym, dostarczając licznych korzyści dla zdrowia. Dla wielu hindusów uważany jest za równie istotny dla naszego ciała i urody jak prawidłowa dieta i inne nauki zdrowego stylu życia.

W starożytnych technikach masażu najistotniejszy jest ruch energii życiowej w ciele człowieka zwanej praną, krążącej niewidzialnymi dla ludzkiego oka kanałami zwanymi Nadis, którą trzeba przywrócić do równowagi, gdy jest zachwiana.

Ajurwedyjski masaż relaksacyjny jest łatwym w nauce masażem nawet dla osób, które nigdy nie masowały i nie mają znajomości anatomii.

Kurs masażu jest dla wszystkich tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z masażem, lub tylko chcą masować swoich bliskich, oraz osób, które już masują w celu poszerzenia swoich umiejętności. Zapraszam również, pary, które chciałyby przez cały kurs pracować ze sobą razem.

Monika Hemmerling o sobie
Dzięki Ajurwedzie przyjęłam inny sposób patrzenia na człowieka i otaczający nas świat, ponieważ ten, do którego byłam przyzwyczajona nie funkcjonował wystarczająco dobrze. Zrozumiałam, że nowoczesna medycyna zaczyna się i kończy na ciele fizycznym. Ajurweda wychodzi poza ciało, zwraca uwagę na wszystkie aspekty naszego istnienia, na nasze związki z innymi ludźmi i środowisko.

Ukończyłam kurs Ayurvedy w Dhanvantari Ayurveda Academy w Indiach otrzymując tytuł Massage and Panchakarma Therapist oraz kurs Ayurvedy w Green Ayur Study Center w Indiach.

Miejsce kursu: Studio Joga Wita, ul. Wspólna 40, Poznań.

Przygotowanie do kursu: weź ze sobą 2 ręczniki kąpielowe, koc, mate do jogi  (jeśli posiadasz), wygodne ubranie, skarpetki na nogi.

 Cena kuru: 450 PLN  – cena kursu zawiera materiały dydaktyczne, certyfikat, oleje.

Prosimy o wpłatę zaliczki wysokości 150 zł na konto:

  • Monika Hemmerling
  • 04 1050 1520 1000 0090 9899 0501
  •  z dopiskiem: masaż ajurwedyjski

W celu zapisania się na kurs proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy:

Monika Hemmerling
tel: 601 95 82 74
e-mail:
monika@ayurveda.com.pl
strona WWW: www.ayurveda.com.pl

ulotka informacyjna – kliknij tutaj

Kategoria: Aktualności