Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na praktykę Mindfulness w Poznaniu. Zajęcia odbędą się 1 i 22 marca oraz 10 maja w studio Joga Wita. Rozpoczynamy o 10:00, kończymy o 12:30.

Zajęcia składają się z kilku zaczerpniętych z nurtu MBSR ćwiczeń medytacji łącznie z uważnym chodzeniem – piękna, naturalnie oświetlona sala, którą będziemy mieli do dyspozycji aż o to prosi.

Będzie oczywiście też przestrzeń w grupie na uważne mówienie i słuchania.

Zajęcia prowadzone będą całkowicie w języku polskim przez Michaela Sandersona – certyfikowanego nauczyciela MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction).

Koszt: 30zł

Kontaktmichael.sanderson@akademiamindfulness.pl lub +48 518 764 918


Mindfulness:

Żyjemy w społeczeństwie nastawionym na osiągnięcia, dlatego zachęca się nas do skupienia się na dokonaniach. Od wczesnego dzieciństwa mechanicznie wykonujemy codzienne obowiązki tak, a koncentrujemy się przede wszystkim na wspomnieniach, analizowaniu przeszłości lub na planowaniu i wyobrażaniu sobie przyszłości. Niezwykle rzadko skupiamy się na samym „byciu” – przeżywaniu chwili takiej jaka jest.

Mindfulness zakłada celowe skoncentrowanie uwagi na chwili obecnej i dobroduszne zaciekawienie tym, co się w niej dzieje. Ćwiczenie takiej postawy prowadzi do osobistej, intuicyjnej równowagi między „byciem” a „robieniem”.

Mindfulness staramy się traktować nie tyle jako umiejętność (a jej zdobycie jako kolejną „rzecz do zrobienia”), a jako rodzaj stylu życia. Poznajemy nasze uwarunkowania i świadomie ich używamy. Nasz umysł i ciało dopasowują się do siebie. Nawiązujemy w ten sposób w bliższy kontakt z naszym prawdziwym „ja” i budujemy nowe relacje z otoczeniem.

Warsztaty-wprowadzajace-do-mindfulness

Kategoria: Aktualności