Czym jest Światowy Dzień Jogi?

Światowy Dzień Jogi to ogromnie ważne wydarzenie w naszym kalendarzu. Tym razem będzie to 23 luty 2014. Tego dnia na całym świecie w godzinach 11:00-13:00 czasu lokalnego w każdej strefie czasowej odbywać się będą zajęcia jogi, co doprowadzi do 24-godzinnego maratonu jogi na całym świecie.

W JOGA WITA STUDIO ROZPOCZNIEMY AKCJĘ Z WYPRZEDZENIEM:
JUŻ 22 LUTEGO, W SOBOTĘ, OD 13:00 DO 15:00.
ZAPRASZAMY NA WSPÓLNĄ PRAKTYKĘ JOGI ORAZ DOMOWĄ SZARLOTKĘ :-)

100% dochód z lekcji zostanie przekazany organizacji Oxfam.
W tym roku zebrane fundusze zostaną przeznaczone na pomoc humanitarną dla syryjskich uchodźców. Setki tysięcy Syryjczyków było zmuszonych do ucieczki ze swego kraju, porzucenia swych domów – zostając z tym co mieli w rękach. Gorąco Was zachęcamy do zaangażowania.
Konflikt w Syrii już pochłonął ponad 100.000 ofiar. Około 2,2 mln Syryjczyków uciekło do sąsiednich krajów i są w rozpaczliwej sytuacji – brakuje im schronienia, żywności, wody. Ponad połowa uciekinierów to dzieci.
Zima to bardzo trudny czas dla rodzin uciekających z Syrii, ponieważ przebywają w prowizorycznych , nieogrzewanych budynkach. Wielu z nich nie ma pieniędzy, aby zapłacić za prąd czy ogrzewanie.

Organizacja Oxfam zapewnienia im koce, ciepłe ubrania i pomoc pieniężną.

Jakie jest założenie projektu?

Głównym celem tej międzynarodowej akcji jest włączenie jak największej liczby szkół i pracowni jogi z całego świata, zachęcenie jak największej ilości ludzi do wzięcia udziału w zajęciach, które mają być okazaniem poparcia dla działań o prawa człowieka ustanowione w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Uczestnicy zajęć uiszczają dowolną opłatę, która przeznaczona zostanie organizacji Oxfam.

Oxfam to grupa 17 międzynarodowych organizacji, których głównym celem jest znalezienie rozwiązania dla głodu i niesprawiedliwości, jakie dotykają setki milionów osób na świecie.

Wstęp wolny – dobrowolne datki dla organizacji Oxfam.

Miejsce: Joga Wita Poznań ul. Wspólna 40, tel. 530 378 848
Więcej o akcji na stronie: World Yoga Day

Kategoria: Aktualności