Zapraszamy na inaugurację kampanii – 17 września 2014  podczas „Uczty na Zamku”. W programie warsztaty i pokazy kulinarne, porady dietetyczne, ciekawe promocje na produkty związane z tematem kampanii, aktywności sportowe, animacje dla dzieci i dorosłych. Kampania potrwa prawie rok (do czerwca 2015), przeprowadzona będzie pod patronatem Komisji Europejskiej w siedmiu krajach partnerskich Europy i skierowana jest do trzech grup: dzieci (zarówno małych, jak i młodzieży) i ich rodziców, kobiet w ciąży oraz seniorów.  Kampania ma charakter międzypokoleniowy, stąd do udziału w inauguracji i w późniejszych działaniach organizatorzy zapraszają wszystkich poznaniaków i poznanianki, niezależnie od wieku. Głównym celem kampanii jest zapobieganie chorobom wynikającym z otyłości i nadwagi poprzez promocję działań służących zmianom stylu życia i odżywiania. 

Zamiarem organizatorów kampanii jest zachęcenie poznaniaków i poznanianek do wspólnego ucztowania, czerpania przyjemności z przygotowywania, jak i kosztowania kolorowych i zdrowych posiłków. W tym celu zorganizowane zostaną warsztaty kulinarne, stragany z lokalnymi produktami i stoiska informacyjne dotyczące aktywnego i zdrowego stylu życia.

Na inaugurację zaproszono znanego kuchmistrza, Michała Muskałę (finalistę programu telewizyjnego Master Chef), którego obecność i kulinarne umiejętności pomogą zachęcić niezdecydowanych do udziału w zamkowej uczcie oraz pasjonatów jedzenia i rozsądnego odżywiania się, którzy pokażą jak przygotowywać pożywne przekąski, soki, sałatki itp.

Warsztaty i pokazy kulinarne będą kluczowym punktem inauguracji. Dodatkowo jednak zorganizowane zostaną atrakcje towarzyszące, porady dietetyczne, ciekawe promocje na produkty związane z tematem kampanii. Organizatorzy nawiązali współpracę z zamkową Świetlicą i księgarnią Bookowski, by również tam rozgrywały się inauguracyjne działania. W okolicach Zamku zorganizowane zostaną aktywności sportowe: jogę, tai-chi, taekwondo i nordic walking, aby powiązać przyjemność płynącą z ucztowania z orzeźwiającą ciało i umysł aktywnością ruchową.  Dodatkowo, przygotowano animacje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych uczestników spotkania.

W ramach dnia inauguracyjnego zorganizowana zostanie krótka konferencja prasową, podczas której przedstawione zostaną założenia projektu. W konferencji wezmą udział władze miasta oraz przedstawiciel Komisji Europejskiej. 

Inauguracja, która przyjmie kształt „Uczty na Zamku” planowana jest w godzinach 9.30-13.00. Podczas inauguracji organizatorzy zaprezentują program wydarzeń na cały rok.

Kontakt: Centrum Inicjatyw Senioralnych, ul. Mickiewicza 9a 60-833 Poznań, Magda Szewciów magdalena.szewciow@centrumis.pl; Maria Sitarska maria.sitarska@centrumis.pl, tel. 61 847 21 11 lub 618 42 35 09.  

 

„Uczta na zamku” – Inauguracja Kampanii „We love eating! Rozsmakuj się w zdrowiu”

Termin: 17 września 2014

Godziny: 9.30-13.00

Miejsce: CK Zamek, Święty Marcin 80/86, Poznań (sala pod zegarem)

 

PROGRAM INAUGURACJI

Sala pod zegarem – wejście przez hol główny i kawiarnię Świetlica (schodami lub windą)

 

Sala konferencyjna

9.30  Konferencja prasowa z udziałem przedstawiciela KE, prezydenta Miasta Poznania i przedstawicieli Urzędu Miasta Poznania;

10.00 Michał Muskała – kulinarny quiz

11.00 „Odżywianie w ciąży” – Zakład Dietetyki, Małgorzata Fajfer

11.30 „Odżywianie w wieku dojrzałym” – Jolanta Twardowska-Rajewska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza

12.00 „Odżywianie dzieci i młodzieży” – Marta Frank „Mój Dietetyk”

12.30 „Praktyka uważnego jedzenia” – Agnieszka Pawłowska, Centrum psychologiczno-coachingowe Inspeerio 

 

Sala warsztatowa

10.00 – 12.00 Animacje z tańcem oraz cyrkowe w sali warsztatowej (Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów Klanza)

12.00 „Jak nie marnować jedzenia?” – warsztaty Bank Żywności

 

Hol

  • - degustacje (Prosto z Sadu, Orkiszowe Pola, Eko Bazar, Sobota HR, Klub Seniora Nowa, wody z uzdrowiska Wysowa w Beskidzie Niskim – „Józef”, „Henryk” i „Franciszek”)
  • - stoiska z lokalnymi produktami i stoiska informacyjne dotyczące aktywnego i prozdrowotnego stylu życia (We Love Eating, Europe Direct, Psyche Soma Polis, Prosto z Sadu, Orkiszowe Pola, Eko Bazar, Sobota HR, Klub Seniora Nowa, wody z uzdrowiska Wysowa w Beskidzie Niskim);
  • - porady dietetyczne dla dzieci, kobiet w ciąży i seniorów;

 

Ponadto:

  • - Piknik na trawie i wymiana owocowo-warzywna
  • - 10.00 Tai chi – Stowarzyszenie Taoistycznego Tai Chi w Polsce
  • - 11.00 Joga – Namaste Yoga
  • - 12.00 Teakwondo – pokaz Klubu Sportowego Czerwony Smok Poznań
  • - 10.30-12.00 Nordic walking –„Marsz po zdrowie”
  • - Bezpłatna woda i specjalne promocje w kawiarni Świetlica
  • - Promocje na literaturę związaną tematycznie z jedzeniem w księgarni Bookowski
Kategoria: Aktualności