Yin joga, zwana też “grawitacyjną” lub “powięziową” polega na rozluźnianiu mięśni w poszczególnych asanach, dzięki czemu praca przenoszona jest na tkanki yin naszego ciała, czyli kości, stawy, powięzi, więzadła, a te wymagają łagodnego lecz stałego nacisku, aby się wzmocnić, zwiększyć zakres ruchu lub nawodnić. Tworzymy warunki do pracy nad ciałem poprzez wytrzymałość. Trening umysłu wymusza pokorę, cierpliwość i akceptację. Narzędziem do uspokojenia umysłu jest oddech.

ZAPISZ SIĘ! – formularz zgłoszenia na warsztat

Podczas praktyki asan w stylu yin, która będzie stanowiła podstawę całej sesji, będzie mowa o następujących zagadnieniach:

  • - jak praktyka yin jogi działa na kości, stawy, powięzi (zjawisko grawitacji, ciało jako kryształ);
  • - bio-elektromagnetyzm, automasaż, samo leczenie
  • - meridiany oraz emocje, z którymi się wiążą. Poprzez obserwację wrażeń fizycznych i psychicznych, popracujemy nad transformowaniem i uwolnieniem się od niekorzystnych emocji, zapisanych w ciele
  • - spokój umysłu, medytacja na oddechu (anapana), silna determinacja (aditthana)

Yin joga jest formą medytacji ale też przygotowuje do dłuższej medytacji, której celem jest osiągnięcie Samadhi (czystej świadomości). Dzięki swojej prostocie, całkowitym skupieniu na oddechu zamiast na precyzji wykonywanych asan, stanowi bardzo dobry trening, dzięki któremu umysł może powrócić do swojego naturalnego stanu bezruchu w “tu i teraz”.

To praktyka korzystna dla wszystkich osób zabieganych, zmęczonych, potrzebujących relaksu, które nie przepadają za wysiłkiem fizycznym, a chcą poprawić swoją kondycję (fizyczną i mentalną). Zalecana również tym, którzy intensywnie pracują z mięśniami i dla równowagi potrzebują więcej rozciągania.

W trakcie warsztatu będzie krótka przerwa :)

Prowadzący: Ania Kunikowska  www.yogatajmstudio.wordpress.com

Miejsce: Joga Wita Poznań, ul. Wspólna 40, 61-481 Poznań.

Termin: 25 sierpnia 2019 r. (niedziela) w godzinach 18:00 – 21:00.

Koszt udziału: 75 zł, zaliczka 30zł płatna przy zapisie w studiu lub na konto.

Zapisy: info@jogawita.pl lub przez formularz zgłoszenia  – ZAPISZ SIĘ już teraz!

Zapraszamy!

Kategoria: Aktualności