Relacja z zimowych warsztatów  jogi (03-06.01.2015) – Zielonka.
Puszcza Zielonka – Park Krajobrazowy położony między Murowaną Gośliną, Skokami, Kiszkowem i Pobiedziskami. Urocze miejsce, w którym każdy odpocznie, nabierze dystansu do życia, problemów. Niezależnie od pory roku jest tu klimatycznie i spokojnie.

Czy oprócz niezapomnianych wrażeń i pięknych widoków Puszcza Zielonka może nam zaproponować coś jeszcze?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Arboretum w Zielonce

Oczywiście,  jak najbardziej. Warsztaty z jogą organizowane przez Sylwię Pędzich i Joga Wita Studio.

Do kogo jest skierowany warsztat jogi?
To doskonały pomysł dla tych, którzy chcą poświęcić swój wolny czas na wielogodzinną praktykę, dla tych którzy są otwarci na ludzi, nowe doznania i sprawdzenie swoich postępów w nauce. To oferta skierowana również do tych, którzy zaczynają  przygodę z jogą. Warsztaty w Zielonce to wiele godzin praktyki dostosowanej do każdego uczestnika, fachowe podejście nauczyciela, zdrowe i lekkie posiłki, czas spędzony w miłej atmosferze w trakcie zajęć i w czasie wolnym od ćwiczeń. To właśnie tu naładujecie swoje akumulatory, poznacie swoje ciało i jego możliwości.

Ostatni warsztat jogi zorganizowany przez Sylwię Pędzich i Joga Wita Studio odbył się na początku stycznia. Uczestniczyła w nim grupa pozytywnie wyjogowanych i uśmiechniętych ludzi, którzy nie wystraszyli się parogodzinnej praktyki i dzielnie  przezwyciężali swoje słabości, nabywając doświadczenia i umilając sobie wzajemnie czas spędzony na warsztacie.

Uczestnicy warsztatu byli zakwaterowani w Ośrodku Naukowo – Dydaktycznym Uniwersytetu Przyrodniczego, zwanym potocznie Bursa Zielonka. Tu na przestronnej sali odbywały się zajęcia, wieczorny relaks oraz rozmowy o jodze.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Nasz Ośrodek w tle – widok z Arboretum

 

Praktyka jogi
Warsztaty skierowane są do wszystkich, niezależnie od stażu praktyki. Liczą się dobre chęci, zaangażowanie, odpowiednie podejście i uśmiech, który jest skuteczną bronią w sytuacjach, w których dopada nas zwątpienie i chwilowa utrata wiary we własne możliwości. W jodze nie patrzymy na innych. Praktykujemy dla siebie i uwzględniamy tylko i wyłącznie swoje potrzeby i możliwości. Czas spędzony na macie ma przynieść radość i ulgę dla naszego ciała i duszy, a nie ból i napięcie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Nasza sala

 

Jak wyglądał czas wolny od zajęć?
Choć warsztaty odbyły się w styczniu, za oknem panowała jesienno-zimowa aura. Było słonecznie i dość ciepło, dlatego po obiedzie każdy korzystał z możliwości przebywania na świeżym powietrzu. Niedaleko ośrodka umiejscowione jest Jezioro Kamińskie, które stanowi jedno z wielu atrakcji oraz Arboretum, gdzie  latem odbywają się zajęcia jogi oraz wieczorny relaks. Każdy z uczestników z chęcią maszerował w te miejsca, by przekonać się ile pozytywnej energii daje obcowanie z naturą.

Słowa nie odzwierciedlają przeżyć i wrażeń jakie dostarcza warsztat. Tu trzeba być i przekonać się  na własne oczy, stać się uczestnikiem niewiarygodnej przygody. Pobyć troszkę ze sobą, pobyć z innymi uczestnikami, być tu i teraz. Dotknąć stopami maty, posiedzieć w skupieniu. Dać sobie czas.  Zrelaksować się, odpocząć i zawitać do Zielonki ponownie.

Może następne warsztaty z jogą odbędą się wraz z Tobą Drogi Czytelniku ;)

OLYMPUS DIGITAL CAMERAWyjogowana ekipa  ;)  


Marta Oddeta Grygiel
  • Marta Odetta Grygiel – Joga to jej pasja i sposób na uśmiech każdego dnia. W wolnych chwilach czyta i pisze o jodze. Autorka bloga o tematyce jogicznej „Pozytywnie zakręcona joginka” oraz moderatorka grupy „Jogini i miłośnicy jogi”.
  • Uwielbia podróże – bo kształcą – i warsztaty, na których zdobywa praktyczną wiedzę i umiejętności w dziedzinie bliskiej jej sercu.
  • BLOG: www.pozytywniezakreconajoginka.blog.pl
  • GRUPA: Facebook – Jogini i miłośnicy jogi
Kategoria: Aktualności, Blog