Joga Wita to miejsce dla początkujących i zaawansowanych adeptów jogi poszukujących w swoim życiu harmonii, lepszego samopoczucia i poprawy komfortu codziennego życia.

Joga Wita wyrosła z idei nauczanych przez prekursorkę polskiej, a zarazem poznańskiej jogi, dr Marię Stróżyk, która w swoim Centrum Jogi uczyła nauczycieli dbałości o dobre samopoczucie i bezpieczeństwo uczniów oraz zapewnienia najlepszej jakości nauczania. Dr Maria Stróżyk swoim przykładem zaraziła nie tylko setki uczniów, ale również wielu nauczycieli. Do  tej pory „zaraża” prowadząc  z powodzeniem wakacyjne i weekendowe warsztaty  jogi. Mimo świętowanych kilka lat temu siedemdziesiątych urodzin,   zadziwia witalnością, sprawnością i niezwykłą siłą  ducha.

dr_maria

Studio Joga Wita zostało założone przez Sylwię i Dominika Pędzich, którzy od 1995 roku są uczniami dr Marii Stróżyk i działają pod patronatem Centrum Jogi Marii Stróżyk oraz współpracują ze Studiem Namaste Yoga.

Sylwia_i_Dominik

Dlaczego joga?

Joga, potraktowana tutaj  w  bardzo wąskim znaczeniu tego słowa, jako pewien styl ćwiczeń  usadowiony swoją tradycją w kulturze i filozofii Indii,  przez  specyficzne pozycje, zwrócenie uwagi na oddech oraz elementy relaksacyjne wymusza wielopoziomową pracę na płaszczyźnie  fizycznej oraz psychicznej.

• - poprawia samopoczucie, dodaje pewności siebie,
  • - usprawnia mięśnie i wzmacnia je,
  • - tonizuje układ hormonalny i nerwowy,
  • - poprzez maksymalne zakresy ruchów i zaangażowanie w pozycjach wszystkich mięśni i stawów regeneruje stawy,
  • - spowalnia procesy starzenia,
  • - stanowi doskonałą profilaktykę dla wielu schorzeń.

joga-na-trawie

Dlaczego i kiedy „joga z pomocami”?

Dodatkowe akcesoria zostały wprowadzone do jogi przez  B.K.S. Iyengara (Bellur Krishnamachar Sundararaja Iyengar).

Kadra_SylwiaB.K.S. Iyengar – (ur. 14 grudnia 1918 w Belur, zm. 20 sierpnia 2014 w Punie). Jeden z największych nauczyciel jogi ostatnich lat, propagator jogi w Indiach i na Zachodzie. Jego sposób nauczania zyskał sobie miano jogi iyengarowskiej - usystematyzował asany, wprowadził dodatkowe pomoce, które pozwalają ćwiczyć jogę z korzyścią dla zdrowia.

joga-z-pomocamiAkcesoria do jogi, takie jak bolstery, klocki, paski, krzesła – żeby wymienić te najczęściej używane – pomagają w precyzyjnym ustawieniu ciała w asanach bez nadmiernego wysiłku. Dzięki temu praktykowanie tego rodzaju jogi  jest możliwe nawet wówczas, gdy pojawiają się ograniczenia związane z wiekiem, stanem zdrowia, bólem, osłabieniem, ciążą, czy porodem.

Joga z pomocami jest więc przeznaczona dla każdego, a prowadzona w wersji dynamicznej, zaawansowanej, jest równocześnie wyzwaniem dla każdej sprawnej osoby.

——————————-

NASZA SALA | JOGAwita Studio w Poznaniu na ul. Wspólnej 40