Joga Wita to miejsce dla początkujących i zaawansowanych adeptów jogi poszukujących w swoim życiu harmonii, lepszego samopoczucia i poprawy komfortu codziennego życia. A to wymaga nie tylko życiowej elastyczności, ale też giętkiego ciała i ducha. Joga Wita umożliwia osiągnięcie tej sztuki na wiele sposobów. Hatha joga, joga regeneracyjna, kręgosłupa, joga dla kobiet w ciąży, a nawet joga dla dzieci czy osób dojrzałych – to propozycje, które pozwolą dobrać każdemu zajęcia do potrzeb osób w każdym wieku, bez względu na stopień zaawansowania czy kondycję fizyczną.

Innymi atutami studia są kameralne grupy, miła atmosfera bez rywalizacji, instruktorzy z wieloletnim stażem, interesujące książki, gorąca herbata, ciekawi ludzie i dogodna lokalizacja.

Joga Wita wyrosła z idei nauczanych przez prekursorkę polskiej, a zarazem poznańskiej jogi, dr Marię Stróżyk, która w swoim Centrum Jogi uczyła nauczycieli dbałości o dobre samopoczucie i bezpieczeństwo uczniów oraz zapewnienia najlepszej jakości nauczania. Dr Maria Stróżyk swoim przykładem zaraziła nie tylko setki uczniów, ale również wielu nauczycieli. Do  tej pory „zaraża” prowadząc  z powodzeniem wakacyjne i weekendowe warsztaty  jogi. Mimo godnego szacunku wieku zadziwia witalnością, sprawnością i niezwykłą siłą  ducha.

dr_maria

Studio Joga Wita zostało założone w 2013 roku przez Sylwię i Dominika Pędzich, którzy zajmują się jogą od 1995 roku. Najpierw jako uczniowie dr Marii Stróżyk, a od 2004 roku realizujący swoje życiowe plany jako nauczyciele jogi. W studiu realizują nie tylko jogiczne projekty, ale również szachowe (Dominik Pędzich jest również szachistą) i rozwojowe (współpraca m.in. z Wyspami Rozwoju i Uwolnijcialo.pl). Bliska jest im także idea profilaktyki zdrowotnej i rehabilitacji oraz zdrowego odżywiania – stąd współpraca z rehabilitantami, masażystami oraz specjalistami od dietetyki.

Sylwia_i_Dominik

Dlaczego joga?

Joga można bardzo skrótowo przedstawić jako pewien styl ćwiczeń  usadowiony swoją tradycją w kulturze i filozofii Indii. Przez  specyficzne pozycje, zwrócenie uwagi na oddech oraz elementy relaksacyjne wymusza wielopoziomową pracę na płaszczyźnie  fizycznej oraz psychicznej.

• - poprawia samopoczucie, dodaje pewności siebie,
  • - usprawnia mięśnie i wzmacnia je,
  • - tonizuje układ hormonalny i nerwowy,
  • - poprzez maksymalne zakresy ruchów i zaangażowanie w pozycjach wszystkich mięśni i stawów regeneruje stawy,
  • - spowalnia procesy starzenia,
  • - stanowi doskonałą profilaktykę dla wielu schorzeń.

joga-na-trawie

Dlaczego i kiedy „joga z pomocami”?

Dodatkowe akcesoria zostały wprowadzone do jogi przez  B.K.S. Iyengara (Bellur Krishnamachar Sundararaja Iyengar).

Kadra_SylwiaB.K.S. Iyengar – (ur. 14 grudnia 1918 w Belur, zm. 20 sierpnia 2014 w Punie). Jeden z największych nauczyciel jogi ostatnich lat, propagator jogi w Indiach i na Zachodzie. Jego sposób nauczania zyskał sobie miano jogi iyengarowskiej - usystematyzował asany, wprowadził dodatkowe pomoce, które pozwalają ćwiczyć jogę z korzyścią dla zdrowia.

joga-z-pomocamiAkcesoria do jogi, takie jak bolstery, klocki, paski, krzesła – żeby wymienić te najczęściej używane – pomagają w precyzyjnym ustawieniu ciała w asanach bez nadmiernego wysiłku. Dzięki temu praktykowanie tego rodzaju jogi  jest możliwe nawet wówczas, gdy pojawiają się ograniczenia związane z wiekiem, stanem zdrowia, bólem, osłabieniem, ciążą, czy porodem.

Joga z pomocami jest więc przeznaczona dla każdego, a prowadzona w wersji dynamicznej, zaawansowanej, jest równocześnie wyzwaniem dla każdej sprawnej osoby.

——————————-

NASZA SALA | JOGAwita Studio w Poznaniu na ul. Wspólnej 40